نحوه ارسال لینک


بالاترین لینک‌ها را قبل از ظاهر شدن روی وب‌سایت بررسی نمی‌کند و به هیچ وجه محتوای آن‌ها را تایید نمی‌کند. بالاترین نه توانایی این کار را دارد و نه علاقه‌ای به انجام این کار. مسئولیت صحت و محتوای مطالب بالاترین بر عهده سایتی است که مطلب را منتشر کرده است، همچنین مسئولیت بالابلاگ‌ها با کاربران نویسنده آن می‌باشد.

بعد از فرستادن لینک حتما لینک را در صفحه «لینک‌های تازه» چک کنید. مدت زمان محدودی فرصت دارید تا اشتباهات لینک را تصحیح کنید.

هر لینک از لحاظ ساختاری از هفت بخش مجزا تشکیل شده است. جهت هماهنگی در ارسال لینک توسط کاربران مختلف برای هر یک از این بخش‌ها دستورالعملی تبیین شده است:نشانی اینترنتی

نشانی یا URL  لینک، نشانی محلی است که لینک اصلی در آن قرار دارد. هر لینک حتما باید دارای یک نشانی اینترنتی باشد.

 • نشانی اینترنتی لینک باید به محل اصلی لینک مقصد منتهی شود. استفاده از سایت‌های واسطه جهت ریدایرکت کردن کاربران به سایتها و صفحات دیگر اینترنت تخلف محسوب می‌شود و باعت مسدود شدن دائم حساب کاربری خواهد شد.

 • ارسال مکرر یک لینک با ایجاد تغییرات مختصر در آدرس لینک نظیر اضافه کردن حروف به اول یا آخر لینکها تقلب محسوب میشود. این لینکها حذف خواهند شد.

 • نشانی اینترنتی یک لینک باید مربوط به یک مطلب خاص در یک وب‌سایت یا وبلاگ باشد. لینک به صفحه اصلی یا کل یک سایت ممنوع است و موجب حذف لینک خواهد شد.


عنوان لینک

عنوان یا «تیتر» لینک چکیده و مفهوم کلی مطلبی است که قرار است با دیگران در بالاترین به  به اشتراک بگذارید. کلیت عنوان لینک باید به فارسی باشند.

عنوان لینک در بالاترین باید همان عنوان لینک در وبسایت مرجع باشد و نباید کاربر ارسال کننده آن را تغییر بدهد.


خلاصه لینک

در بخش خلاصه لینک به طور مختصر درباره مطلب لینک داده شده توضیح داده می‌شود.

 • خلاصه باید به گونه‌ای باشد که اطلاعات مربوط به لینک را به خواننده بدهد.

 • کلیت خلاصه باید به زبان فارسی باشد و درباره لینک باشد.

 • در بخش خلاصه آزاد هستید که نظر شخصی خود را درباره لینک بنویسید.


برچسب

برچسب یا تگ، کلمات کلیدی یک متن هستند. درج برچسب‌ها به یافتن مطالب توسط جستجوگرها کمک می‌کند.

 • برچسب‌ها باید کاملا به موضوع لینک مربوط باشند.

 • در هنگام تنظیم لینک، برچسب‌ها باید با علامت + از هم جدا شوند.

 • استفاده از برچسب‌های غیرفارسی مربوط به موضوع که باعث آسان شدن جستجو می‌شود مجاز است.


موضوع لینک

برای طبقه‌بندی بهتر مطالب در بالاترین، کلیه نوشتارها در هفت بخش اصلی طبقه‌بندی می‌شوند که عبارتند از: جامعه-اقتصاد-سرگرمی-سیاست-هنر و ادبیات- دانش و فن‌آوری و ورزش

بخش جامعه به موضوعات اجتماعی می‌پردازد. مطالب حیطه جامعه‌شناسی، حوادث، اخبار مربوط به افراد یک جامعه در این بخش قرار می‌گیرند. مطالب مربوط به مقولات و جریانات سیاسی در این بخش قرار نمی‌گیرند. به طور مشخص این مطالب را در بخش اجتماعی ارسال کنید:

 • مطالب مربوط به تاریخ اجتماعی،

 • کلیه بحث‌های اعتقادی، اعم از تبلیغ یا نقد و بررسی ادیان و مذاهب،

 • مطالب مربوط به محیط زیست،

 • مطالب مربوط به رویدادهای جامعه بالاترین


زبان لینک

زبان لینک به معنای زبانی است که مطلب اصلی به آن زبان می‌باشد و به معنای زبان کل سایت نیست. مثلا اگر به یک ویدئوی سخنرانی فارسی در سایت یوتیوب لینک می‌دهید زبان لینک را فارسی انتخاب کنید.


نوع محتوای لینک

محتوای لینک نوع لینک را نشان می‌دهد. از لحاظ محتوا یک لینک می‌تواند نوشته، عکس، صدا، ویدئو یا فلش باشد. اگر مطلب تصویر یا ویدیویی است، نیازی نیست که کلمه عکس یا ویدیو را در عنوان بیاورید. در عوض نوع محتوا را در گزینه آخر مشخص کنید.

در کنار لینک‌هایی که محتوای آنها عکس انتخاب شوند تصویر کوچکی از عکس لینک نشان داده خواهد شد. سو استفاده از این امکان بالاترین و انتخاب محتوای عکس برای لینکهای نوشتاری موجب حذف لینک و تعلیق حساب کاربر خواهد شد.

هرگونه اهانت به کاربران دیگر  ممنوع است.